Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tréninková louka u fotbalového hřiště.

Tréninková louka u fotbalového hřiště.Záměr realizace tréninkové louky v areálu TJ Sokol.

Myšlenka na rozšíření podmínek pro sportovní vyžití v areálu TJ Sokol Martinice v Krkonoších vznikla před několika lety při debatách o podpoře sportování hlavně v mládežnických kategoriích. Rozšířením podmínek pro další druhy spolkové činnosti, ať již podpora fotbalové mládeže, možnost využít prostory pro pořádání závodů v hasičském sportu, rozšíření prostor pro zázemí pořádání sportovních a kulturních akcí. Hlavy dohromady tehdy dali vedoucí a trenéři jednotlivých mládežnických skupin jak v Sokole, tak v SDH.

Začátky nebyly lehké, prosadit záměr rozšíření areálu o další sportovní plochy vůči okolním lesním porostům a zájmům ochrany přírody se nakonec v Územním plánu obce podařilo a první krok, ten nejdůležitější, nám pomohl pokračovat v realizaci záměru. Vznikla projektová dokumentace pro územní řízení, která byla odsouhlasena všemi dotčenými orgány, proběhlo odnětí pozemků určených k plnění funkcí lesa, nyní sháníme materiál na provedení navýšení stávajících pozemků do úrovně terénu fotbalového hřiště. Nabízíme možnost uložení výkopku do stávající zavážky (NE stavební suť), průběžně navážíme kompost z jilemnické kompostárny pro zlepšení vrchních vrstev navážky.

Po ukončení zásypu a vyrovnání plochy bude hrana pozemku směrem k železniční trati osázena nějakým vhodným typem dřeviny, aby byla oddělena plocha pro sport od meze ke trati a částečně pomůže prostor odhlučnit.

Další rozvoj areálu pak čeká na další možnosti využití, třeba na realizaci letního amfiteátru nebo dalšího zázemí pro pořádání sportovních akcí.


Česky Polski

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

www.enduromartinice.cz

SOKOL Martinice v Krkonoších

http://www.martinicevkrk.cz/sokolmartinice/index.php?nid=12590&lid=cs&oid=3478278

http://www.ziveobce.cz/martinice-v-krkonosich_c573418?external=10

Návštěvnost stránek

304954
Obec Martinice