Drobečková navigace

Úvod > Události, akce > Události a akce 2008 > Sport > O pohár starosty obce 2008 > volejbal 2008 článek

Starostův pohár do tuctu

Již po dvanácté se utkali volejbaloví deblisté o starostův pohár. V roce letošním se tak stalo v sobotu 9.8.2008, den po té, co se oženila málem celá republika a den po té, co nad Pekingem zahořel olympijský oheň.

Sedm týmů, více méně známých tváří, se sešlo k pohodovému turnaji. Díky rekordně malému počtu týmů byl zvolen systém hry každého s každým a první čtyři dvojice si zahráli o finále. Znamenité výkony nad sítí, pod sítí a v zákulisí vynesli již po čtvrté v historii na post nejvyšší Aleše Fejfara, kterému byla do páru zcela nečekaně Lenka Nováková. Z finálového duelu odešla poražena dvojice Paveli Böhm a Petr Stuchlík a bronz vybojovali Martin a Pavel Schauerovi. Cenu útěchy za maximální počet prohraný zápasů získala jediná čistě dámská dvojice Regina Baranyková a Hana Sedláčková. Všichni ocenění získali kromě medailí a věcných cen, také již tradiční martinický meloun.

Příjemná atmosféra provázela turnaj do samého konce, kdy si všichni účastníci v pauze mezi finálovým zápasem a vyhlášením vítězů zahráli ještě přátelské utkání ve velkém volejbalu 6 proti 6-ti.

Dobrým zvykem je též poděkovat za pomoc při organizaci, a protože je realizační tým rok od roku méně početný, dovolím si tentokrát jmenovitě:

Leoš Mejvald                    Plákáty připravil a vylepil, sponzorské melouny zajistil, techniku na hřiště odvezl, síť natáhl, vlastní rozdvojku zapůjčil, pivo točil a klobásky nosil, fotografoval, pohár do soutěže věnoval a vítězům gratuloval.

Milada Štefanová            Hospodářskou stránku turnaje ohlídala, nákupy proplatila a dohlížela na Leoše Mejvalda, aby při přípravě na nic nezapomněl.

Petr Buriánek                    Hřiště vykartáčoval a dobře nalajnoval, vtipem nešetřil, ve stánku s občerstvením se obratně otáčel a hráče leckdy svoji rychlou donáškou překvapil.

Petr Pěnička                      Ceny do turnaje zajistil, při napínání sítě asistoval, výpočetní techniku k organizaci hry obsluhoval, turnaj řídil, půtky hráčů urovnával, pravidla hry určoval, dobře popil a klobásek pojedl, hráčům fandil a k dobrým výkonům povzbuzoval, zápasové momentky fotografoval, do mikrofonu někdy trochu kecal, diplomy připravil, též rozdal, účastníkům rukou potřásl, tento článek napsal a fotografie na www.martinicevkrk.cz umístil.

Příští rok nás čeká magická třináctka. Po již uplynulých dvanácti ročnících věřím, že bude šťastná. Přijďte se podívat a zahrát si.          

                                                                        Petr Pěnička

                                                               Stálý prezident urnaje                               

 

 

 

 

 

Obec Martinice