Drobečková navigace

Úvod > Lesnická naučná stezka U mlejna

Lesnická naučná stezka U mlejna

 

 

                                                                                                                                                                       lesnická stezkaPéči lesníků o jilemnické lesy přibližuje návštěvníkům nová naučná stezka U mlejnaLesy České republiky, s. p., tak přispívají k rozvoji cestovního ruchu a k informovanosti o problematice lesního hospodaření ve zdejším regionu.

 

 

 

Naučná stezka U mlejna se nachází v Podkrkonoší na Jilemnicku, v oblasti Martinických rybníků, v těsném sousedství obce Martinice v Krkonoších pod vrchem Bransko. Vychází z místa nedaleko od roubené stavby tzv. Martinického mlýna, měří necelé dva kilometry a má sedm zastávek (Martinický mlýn, Obnova Martinických rybníků, Historický vývoj lesa, Na Bubně, Přirozená obnova lesa, Slané bahno, Les mnoha tváří). Mottem naučné stezky je: “Les je ostrovem života v člověkem využívané krajině.” Přibližuje také jak významnou roli pro vývoj zdejších lesů hráli jejich majitelé a správci od hraběte Harracha (17. století) až po Lesy České republiky, s. p., které lesní pozemky převzaly do své správy v roce 1992.

 

Stezka byla vybudována v rámci “Programu 2000”, jehož prostřednictvím Lesy České republiky, s. p., realizují jednu z významných mimoprodukčních funkcí lesa – funkci rekreační. Při realizaci této naučné stezky musely být provedeny drobné terénní úpravy, byl vyroben dřevěný mobiliář (stojany na tabule, sezení atd.), zpracovány texty a pořízena obrazová dokumentace. Všechny podklady byly graficky zpracovány a následně instalovány na jednotlivých zastaveních. Celkové náklady dosáhly 157 tisíc korun.

Otevření stazky se zúčastnil i tehdejší ředitel st. podniku Lesy ČR ing. Novák

Otevření stezky se zúčastnil i ředitel st. podniku Lesy ČR ing. Novák.

 

 

 

 

            

           Pro návštěvníky byl vytištěn informační leták s mapkou, který provází zájemce po jednotlivých zastaveních.  Je pro Vás připraven na OÚ Martinice v Krkonoších, kde rádi poskytneme další informace.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Česky Polski

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

www.enduromartinice.cz

SOKOL Martinice v Krkonoších

http://www.martinicevkrk.cz/sokolmartinice/index.php?nid=12590&lid=cs&oid=3478278

http://www.ziveobce.cz/martinice-v-krkonosich_c573418?external=10

Návštěvnost stránek

304954
Obec Martinice