Drobečková navigace

Úvod > Události, akce > Události a akce 2009

Události a akce 2009

3.10.2009  Výlet do Poniklé - Muzeum krkonošských řemesel, Rautis - výroba vánočních ozdob, občerstvení Krakonošovo zátiší

 

 

 

 

 

 

28.9.2009  Výlet na hory - fotbalisti

 

 

 

 

 

 

 

 

12.9.2009  Pára v Martinicích v Krkonoších - lokomotivy 486.007 a 498.022 Albatros. Foto Jiří Staněk a ing. Jaroslav Vydra.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tyto lokomotivy byly zařazeny do vlaku ve vzpomínkovém projektu Českých drah "Winton train" - vlak byl vypraven 1. září 2009 z Prahy do Londýna.

Více na http://www.wintontrain.eu/cs/site/uvodni_stranka.htm

 

30.8.2009  Dětský den

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěkné počasí tentokráte přálo, s prázdninami se přišly rozloučit snad všechny děti z Martinic a i přespolní z okolí. Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 1255 Kč, budou použity na akce pro děti.   

 

 

 

 

 

22.8.2009  Turnaj v petanque.

 

15.8.2009  Volejbalový turnaj "O pohár starosty obce"

Starostův pohár po třinácté

Hned v úvodu musím říci, že v mém případě je třináctka šťastným číslem. Letošní ročník volejbalového turnaje deblů to jen potvrdil. Třináctý ročník se odehrál 15.8.2009 za ideálního slunečného  počasí, optimálního počtu týmů a skvělé nálady. Její příčinou byla nejen radost ze hry, ale také improvizovaná oslava čtyř křížků do té doby čtyřnásobného vítěze turnaje Aleše Fejfara.

Sedm týmů se rekrutovalo z již téměř tradičních účastníků, navíc se zapojily tři týmy z řad martinických fotbalistů a to bylo příjemným překvapením. Byl zvolen systém hry každý z každým, přičemž první čtyři postupovali do semifinále a finále. S loňským ročníkem je shodné umístění na prvních dvou příčkách. Tedy vítězem se stal opět tým Šroubci (Lenka Nováková a Aleš Fejfar-po páté!!!), které ve finále ani letos nepřemohl tým Metaxa (Pavel Böhm a Petr Stuchlík). Třetí místo na stupních vítězů si vybojoval pár 3 otazníky (Petra Faistaverová a Luboš Holubec). Nicméně i zbývajícím párům patří ovace a díky za herní nasazení a smysl pro fair hru.

Volejbalový turnaj o pohár starosty obce si našel pevné místo v programu sportovních prázdninových akcí a teší se stálému zájmu účastníků. Fotodokumentaci výkonů všech zúčastněných najdete na internetových stránkách Obce. Díky organizátorům, pěkný zbytek prázdnin a sportu zdar.

                                            Petr Pěnička, Stálý prezident turnaje

Kompletní fotogalerie se nachází zde.

 

8.8.2009    Nohejbalový turnaj "Baldachýn"

 

 

 

 

 

 

 

23.7.2009   Bez komentáře

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.6. - 4.7.2009 Tábor mladých hasičů  - soustředění mladých hasičů SDH Martinice v Krkonoších.

Tento rok jsme s dětmi vyrazili do Dolních Rejdic. Měli jsme k dispozici opět celou chalupu, kde se o nás personál vzorně staral. Táboru se zúčastnilo 8 starších dětí, 17 mladších a 6 vedoucích, o něco více než rok loňský, z důvodů toho, že obě skupiny dětí měly různé výlety přizpůsobené jejich věku.Na chalupu jsme přijeli v pondělí 29.6. v dopoledních hodinách. Hned po obědě starší děti odjely na výlet na Jizerku a pro mladší jsme připravili soutěže v okolí. Pro starší děti byl pak ve večerních hodinách ještě připravený program. V úterý jsme podnikli celodenní výlet. Starší děti do Harrachova, kde absolvovaly překážky v lanovém centru a podnikly pěší výlet a mladší do Bozkovských jeskyní a Roztok u Semil, kde navštívily mlýn. Ve středu se starší také  vydaly do Bozkovských jeskyní a do Roztok a mladší pouze do Jablonce nad Nisou do bazénu, protože nám počasí příliš nepřálo. Večer si starší děti jely zahrát bowling do nedalekých Příchovic. Čtvrtek opět propršel, takže jsme se s dětmi vydali do Liberce do Babylonu, kde si děti zařádily v bazénech, na tobogánech a v lunaparku. V pátek se nám bohužel opět nepodařilo uskutečnit naplánovaný program, a tak jsme se odpoledne ještě jeli vykoupat do bazénu do Jablonce. Večer jsme si všichni opekli buřty, děti nám zahrály divadlo, zatancovaly si na diskotéce a pak už jsme se připravovali na odjezd domů. V sobotu ráno jsme dobalili vše potřebné a vydali se zpátky k našim domovům. Tento rok nám počasí opravdu nepřálo, ale i tak hodnotím tento tábor za velmi vydařený a myslím si, že se líbil nejen nám vedoucím, ale i samotným dětem, a že se budeme všichni těšit, jaké překvapení nám přinese tábor v tom následujícím roce.

Pavlína Maternová, vedoucí MH

 

25.6.2009 proběhlo "Zakončení fotbalové sezóny". Mladší a starší přípravka si zahrála zápas na 2x20minut. Poté byly oběma družstvům předány dorty z cukrárny U Nýčů. Všechny děti obdržely diplom s malou statistikou o počtu zápasů a gólů za roky co kopou za Martinice. Posledním zápasem sezóny byl zápas rodičů a přátel. Dospěláky fotbálek bavil, a proto rozhodčího donutili, aby zápas prodloužil z původních 40 minut na celou hodinu.

 

 

20.6.2009  Oslavy 120. výročí založení SDH Martinice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. - 19. 6. 2009  Výlet TJ Sokol Martinice v Krk. do Jinolic - již tradiční akce na závěr školního roku, po pravidelných výpravách na Ostaš a do Mašova jsme stany rozbili opět v Jinolicích. Počasí nám přálo a důkladně jsme zmokli až v pátek odpoledne při cestě na vlakovou zastávku. Nepotkalo nás žádné zranění, děti se po dva dny koupaly, někteří dobří plavci pod dohledem i celý rybník přeplavali. Užili jsme si lodičku, písečnou pláž, navštívili jsme Prachovské skály, zahráli si oblíbené hry v základním táboře a v pátek i vědomostní soutěže. Výletu se účastnilo dvacet dětí, čtyři starší velitelé družstev a dospěláci.   Ve čtvrtek došlo i na fotbalový zápas s neznámým celkem starších kluků kdoví odkud. Naši mladí fotbalisté měli početní převahu, krásné nasazení do pozdních večerních hodin přineslo martinickým výhru 10 : 1.

Už teď se někteří těší na další Pepův buřtguláš!! Děkujeme manželům Vanclovým za perfektní přípravu celého výletu!

 

 

13.6.2009  Okrsková soutěž  okrsku Studenecko v požárním sportu - Čistá u Horek. Družstvo martinických žen přiváží první místo a postup do okresního kola. Blahopřejeme!!                                Naše dvě družstva mužů si tentokráte mění pořadí - Martinice A končí technickoorganizační chybou a nepozorností (možná je v tom i trocha nervozity) v poli poražených. Naštěstí je zde družstvo Martinice B, které nikoho nenechá na pochybách, že martiničtí mají našlápnuto!! Výsledky doplníme po provedení kontroly.

 

 

 

 

 

 

13.6.2009 8.kolo soutěže Východočeské oblasti v orientačním běhu - Areál TJ Sokol Martinice v Krkonoších.

Jistě jste v čase konání závodů zaregistrovali větší pohyb osob všech věkových kategorií v prostoru obce.  Celá akce proběhla bez problémů, přálo i počasí. Ze závodů přidáváme pár fotek, další informace získáte na www.ok-jilemnice.cz.   

 

 

 

 

 

30.5.2009 Plamen 2009 Poniklá Další jarní akce a opět krásné umístění a výsledek. Tentokrát se klání topilo v dešti, doufejme, že to nikdo neodstůně.   

 

 

 

 

Výsledky PLAMEN Poniklá 30.5.2009.     

 

 

 

1.5.2009 Výsledky VIII. ročníku Poháru velitele SDH Čistá u Horek, kterého se účastnili i naši mladší a starší hasiči. Chci poděkovat oběma družstvům a jejich vedoucím za vzornou reprezentaci obce a hasičského sportu - mladší družstvo ve složení Gazdová Klárka, Gazdová Lída, Hájková Veronika, Mejvald Martin, Mitrus Ivan, Ott Matěj a Šafránek Jirka, starší družstvo ve složení Forbelská Eva, Hájková Danča, Kynčlová Hanka, Ott Honza, Ottová Lenka, Vanclová Míša a Vaňková Vendulka.  Výsledky obou družstev najdete zde.

 

 

 

 

 

Česky Polski

20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

www.enduromartinice.cz

SOKOL Martinice v Krkonoších

http://www.martinicevkrk.cz/sokolmartinice/index.php?nid=12590&lid=cs&oid=3478278

http://www.ziveobce.cz/martinice-v-krkonosich_c573418?external=10

Návštěvnost stránek

304954
Obec Martinice