Změna velikosti písma

Česky Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tréninková louka u fotbalového hřiště.

Tréninková louka u fotbalového hřiště.Záměr realizace tréninkové louky v areálu TJ Sokol.

Myšlenka na rozšíření podmínek pro sportovní vyžití v areálu TJ Sokol Martinice v Krkonoších vznikla před několika lety při debatách o podpoře sportování hlavně v mládežnických kategoriích. Rozšířením podmínek pro další druhy spolkové činnosti, ať již podpora fotbalové mládeže, možnost využít prostory pro pořádání závodů v hasičském sportu, rozšíření prostor pro zázemí pořádání sportovních a kulturních akcí. Hlavy dohromady tehdy dali vedoucí a trenéři jednotlivých mládežnických skupin jak v Sokole, tak v SDH.

Začátky nebyly lehké, prosadit záměr rozšíření areálu o další sportovní plochy vůči okolním lesním porostům a zájmům ochrany přírody se nakonec v Územním plánu obce podařilo a první krok, ten nejdůležitější, nám pomohl pokračovat v realizaci záměru. Vznikla projektová dokumentace pro územní řízení, která byla odsouhlasena všemi dotčenými orgány, proběhlo odnětí pozemků určených k plnění funkcí lesa, nyní sháníme materiál na provedení navýšení stávajících pozemků do úrovně terénu fotbalového hřiště. Nabízíme možnost uložení výkopku do stávající zavážky (NE stavební suť), průběžně navážíme kompost z jilemnické kompostárny pro zlepšení vrchních vrstev navážky.

Po ukončení zásypu a vyrovnání plochy bude hrana pozemku směrem k železniční trati osázena nějakým vhodným typem dřeviny, aby byla oddělena plocha pro sport od meze ke trati a částečně pomůže prostor odhlučnit.

Další rozvoj areálu pak čeká na další možnosti využití, třeba na realizaci letního amfiteátru nebo dalšího zázemí pro pořádání sportovních akcí.