Aerobik a kondiční posilování

Tel. 728 019 407 Petra Vanclová

CENA JEDNÉ HODINY – 60,-

 - hodina kondičního cvičení  je založena na principu posílení celého těla s využitím váhy vlastního těla , činek , gumiček atd.

- hodina aerobiku je složena ze 2/3 cvičení na hudbu podle choreografie, která se mění přibližně jednou za měsíc.

- následuje posilování problémových partií těla s pomocí malých činek, owerballů, gymballů a gumiček

- závěr hodiny je věnován celkovému protažení těla

- celá hodina se odehrává v aerobním tempu, které je vhodné pro spalování tuků

 

-Aerobik je kondiční cvičení při hudbě, zaměřené na rozvoj oběhové soustavy, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti. Příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybového ústrojí a pozitivně působí na nervovou soustavu.

-Základem všech forem aerobiku je, že při nich vykonávaná cvičení je vykonáváno středně vysokou intenzitou, bez vzniku kyslíkového dluhu - je to cvičení aerobní. Pravidelné aerobní zatěžování o délce aspoň 20, ale nejlépe 50 až 90 minut, působí příznivě na srdečně-cévní systém, dýchání (zvětšení kapacity plic), pohybový systém (kloubní pohyblivost a posilování), mění metabolismus a prokázaný je i pozitivní vliv na psychiku.

- Pro cvičební jednotku, trvající 45 - 60 minut, se vybírají jednoduché cviky, cvičí se v optimálním tempu a nepřerušovaně. Cvičení řídí fitness instruktor, který tvoří choreografii lekcí a má dohlížet na správné provedení jednotlivých cviků. Ty skládá ze základních pohybů, které se dělí do dvou kategorií:

  • low impact - cvik, při kterém zůstává jedna noha v kontaktu se zemí;

  • high impact - poskoky, tělo se při části cviku vůbec nedotýká země, v současnosti jsou omezovány kvůli zvýšené zátěži na klouby.

Doporučená forma cvičební lekce aerobiku zahrnuje zahřátí a protažení (strečing), blok aerobního cvičení, zklidnění, posilovací cviky a závěrečné protažení.

-Jednou z nejpopulárnějších pomůcek používaných při lekcích aerobiku je step - přenosný schůdek vysoký 10-30 centimetrů. Použití stepu zvyšuje zátěž svalových skupin nohou a obecně i při obvyklém nižším tempu použité doprovodné hudby i celkový výdej energie. Vyvinul se z původních rehabilitačních cvičení po operaci kolena. Při aerobiku lze použít také různé činky, plné míče, tyč zvaná fit bar, gumové pásy apod.

- Mezi formy založené na vykonávání aerobních cvičení a často vzniklé z původního aerobiku patří také posilovací aerobik (např. P-class), taneční aerobik, kick box aerobik, spinning či obdobné cvičení na veslařských trenažérech nebo aqua aerobik.

    

 

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich