Změna velikosti písma

Česky Polski
Drobečková navigace

Úvod > Úřední deska > Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - seznam nemovitostí k 1.8.2023.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - seznam nemovitostí k 1.8.2023.Vyvěšeno: 25. 8. 2023
Sejmuto: 1. 1. 2024
Evidenční číslo: 400/2023

V příloze předkládáme aktualizovaný seznam nemovitostí s takzvaně nedostatečně identifikovanými vlastníky (dále jen „NIV“), které se na území obce nacházejí. Jedná se o údaje převzaté od Českého úřadu zeměměřického a katastrálního ke dni 1. srpna 2023.
S ohledem na blížící se konec zákonné lhůty (1. ledna 2024), do kdy se vlastníci nemovitostí mohou přihlásit o svá práva, upozorňuji, že se jedná o poslední takto zaslaný přehled nemovitostí ze strany ÚZSVM. Seznam nemovitostí, jichž se tato výzva týká, je rovněž zveřejněn na webových stránkách ÚZSVM www.uzsvm.cz/niv. Na této adrese naleznou občané také všechny důležité informace, které jim usnadní orientaci v problematice NIV.
Závěrem doplňuji, že u nově nabytého majetku, který státu připadne po 1. lednu 2024, bude ÚZSVM postupovat v souladu se zákonem o majetku státu. To znamená, že nemovitosti budou nejprve nabídnuty specializovaným státním institucím, jako jsou například Státní pozemkový úřad, státní podnik Lesy ČR, nebo státní podniky Povodí atd. Pokud státní instituce neprojeví o majetek zájem, bude pro něj ÚZSVM hledat definitivního vlastníka mimo stát. ÚZSVM je připraven k tomu, aby nemovitostmi nabytými po NIV, o které nebude zájem mezi jinými státními institucemi, podpořil rozvojové aktivity jednotlivých územních samosprávných celků při dodržení podmínek stanovených zákonem o majetku státu a Metodickým materiálem Ministerstva financí.

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 25. 08. 2023 8:28