Úvod > O Obci > Sokol > Akce 2012

Akce 2012

Halový turnaj 12.2.2012 Semily

Mladší přípravka Sokol Martinice - 1.místo

Obrovský úspěch zaznamenala mladší přípravka Sokola Martinice na halovém turnaji v Semilech! Na velmi dobře obsazeném turnaji v konfrontaci devíti družstev dokázali naši nejmladší fotbalisté zvítězit! Neprohráli ani jeden zápas - jednou remizovali a čtyřikrát zvítězili při celkovém skore 12:1.

Ale po pořádku. Ve skupině v zahajovacím utkání turnaje hraném na jeden poločas – 10 minut, jsme remizovali s Turnovem A 0:0. Ve druhém utkání skupiny dokázali naši borci rozstřílet Rovensko 6:0, o branky se rozdělili 3 Kuba Šolc, 2 Evža Malý, 1 David Ducháček.

Třetí zápas ve skupině byl klíčový pro další postup ze skupiny. Je pravda, že jsme inkasovali hned v úvodu po pěkné akci soupeře a nikdo by na nás nevsadil ani groš. Nám inkasovaný gól pomohl ještě k větší aktivitě, ze které jsme vytěžili vyrovnávací gól vstřelený Evžou .  Dvě minuty před koncem  Kuba z dálky vystřelil a vyražený míč brankářem Evža zasunul pěkně k tyči na konečných 2:1 pro Martinice. V závěru nás podržel výbornými zákroky v brance Vojta Kochlík. Hráči Nového Boru včetně trenérského vedení nevěřili po utkání vlastním očím, když odcházeli poraženi od nějakých Martinic. Taky nám to dali hned najevo a trenérům jsme museli předložit naše registrační průkazy ke kontrole, neb se domnívali, že někteří naši hráči (Kuba Šolc, Michal Sacher) jsou starší, než povolená pravidla – ročník 2003 a mladší. Samozřejmě jsme měli vše v pořádku. V posledním zápase ve skupině jsme v pohodovém tempu porazili  2:0 Mírovou, obě branky vstřelil Evža. Tímto výsledkem jsme si zajistili první místo ve skupině a postup do finále turnaje.

Na 9.místě se umístilo Rovensko. Zápas  7-8.místo Mírová-Turmov B 0:0, penalty 2:1. Zápas 5-6.místo Nový Bor-Nová Ves 4:0. Zápas 3-4.místo Turnov A-Jablonec n/J 1:0.

A konečně finále … Sokol Martinice – SK Semily 2:0 (branky Evža 2).

V utkání hraném na 12 minut jsme podali opět výborný týmový výkon a zaslouženě zvítězili. V brance nás podržel výborně chytající Vojta Kochlík, v obraně nastupovali David Ducháček, Kuba Šolc, Michal Sacher ( nový člen klubu ), v útoku hráli Evža Malý, Toník Malý, Martin Svoboda, Roman Valnoha. Z lavičky vše jistil trenér Evžen se svými asistenty – Jirkou Šolcem a Lídou Kochlíkovou.

Při závěrečném ceremoniálu jsme byli vyhlášeni nejlepším družstvem turnaje, kluci dostali diplom, balon a ovoce. Nejlepším střelcem turnaje se stal Evža Malý s 8 brankami. Nejlepší brankářské ocenění získalo družstvo Turnova A. Pro nás byl nejlepším brankářem Vojta Kochlík, který dostal také pouze jednu branku a vychytal nám finále! Všem klukům děkuji za dobrou reprezentaci Sokola Martinice a zároveň věřím, že je tento úspěch zdravě nakopne před jarními boji ve finálové skupině mladší přípravky!